nsk 23134EASK.M+AH3134A Bearing
| 23134EASK.M+AH3134A Spherical Roller Bearings FAG Dimensions |
| .Spherical roller bearings have the advantages of extremely high radial and bidirectional axial load capacity, self-aligning to compensate for centering errors, and resistance to shock and vibration. They are widely used in heavy industrial applications such as mining, metallurgy, papermaking, and wind power. Typical applications include vibrating screens, crushers, cranes, industrial gearboxes, and continuous transport equipment.. |
| Part Number | 23134EASK.M+AH3134A Spherical Roller Bearings (FAG) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
170 |
| Outside diameter OD D |
280 |
| Thickness B |
88 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| FAG 23134EASK.M+AH3134A Bearing Drawing: |
 |
| 23134EASK.M+AH3134A Spherical Roller Bearings FAG: |
| 23134EASK.M+AH3134A (bearing) FAG Spherical Roller Bearings the inner diameter is (170mm, outer diameter is 280mm and the width is 88mm, Demensions:(170 mm x 280 mm x 88 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer FAG 23134EASK.M+AH3134A (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective FAG 23134EASK.M+AH3134A bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| FAG 23134EASK.M+AH3134A Bearing Details: |
| Bearing name | 23134EASK.M+AH3134A bearing |
| New model | 23134EASK.M+AH3134A |
| Old model | bearing |
| Products types | 23134EASK.M+AH3134A Spherical Roller Bearings |
| Categories | Spherical Roller Bearings |
| Brands | FAG |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 170x280x88 |
| Price | Please send inquiry to know 23134EASK.M+AH3134A price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
FAG 23134EASK.M+AH3134A Bearing
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing FAG 23134EASK.M+AH3134A Bearing, has many years of experience, 23134EASK.M+AH3134A size: IDxODxB(mm) (170x280x88), the old model: bearing, while also professional agency of 23134EASK.M+AH3134A models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the 23134EASK.M+AH3134A Spherical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models FAG 23134EASK.M+AH3134A Bearing the same size: