nsk 23222EASK.M+AHX3222A Bearing
| 23222EASK.M+AHX3222A Spherical Roller Bearings FAG Dimensions |
| .Spherical roller bearings have the advantages of extremely high radial and bidirectional axial load capacity, self-aligning to compensate for centering errors, and resistance to shock and vibration. They are widely used in heavy industrial applications such as mining, metallurgy, papermaking, and wind power. Typical applications include vibrating screens, crushers, cranes, industrial gearboxes, and continuous transport equipment.. |
| Part Number | 23222EASK.M+AHX3222A Spherical Roller Bearings (FAG) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
110 |
| Outside diameter OD D |
200 |
| Thickness B |
69.8 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| FAG 23222EASK.M+AHX3222A Bearing Drawing: |
 |
| 23222EASK.M+AHX3222A Spherical Roller Bearings FAG: |
| 23222EASK.M+AHX3222A (bearing) FAG Spherical Roller Bearings the inner diameter is (110mm, outer diameter is 200mm and the width is 69.8mm, Demensions:(110 mm x 200 mm x 69.8 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer FAG 23222EASK.M+AHX3222A (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective FAG 23222EASK.M+AHX3222A bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| FAG 23222EASK.M+AHX3222A Bearing Details: |
| Bearing name | 23222EASK.M+AHX3222A bearing |
| New model | 23222EASK.M+AHX3222A |
| Old model | bearing |
| Products types | 23222EASK.M+AHX3222A Spherical Roller Bearings |
| Categories | Spherical Roller Bearings |
| Brands | FAG |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 110x200x69.8 |
| Price | Please send inquiry to know 23222EASK.M+AHX3222A price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
FAG 23222EASK.M+AHX3222A Bearing
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing FAG 23222EASK.M+AHX3222A Bearing, has many years of experience, 23222EASK.M+AHX3222A size: IDxODxB(mm) (110x200x69.8), the old model: bearing, while also professional agency of 23222EASK.M+AHX3222A models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the 23222EASK.M+AHX3222A Spherical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models FAG 23222EASK.M+AHX3222A Bearing the same size: