| NNU4930K Cylindrical Roller Bearings KOYO Dimensions |
| .Cylindrical roller bearings have the advantages of extremely high radial load capacity, high rigidity, low coefficient of friction, separable design for easy installation and disassembly, and suitability for high speeds. They are widely used in heavy-duty, high-speed applications such as motors, machine tool spindles, gearboxes, automotive industry, and large machinery. Typical applications include large industrial motors, machine tool spindles, automotive gearboxes, rolling mills, and railway vehicle axles.. |
| Part Number | NNU4930K Cylindrical Roller Bearings (KOYO) |
| Old Code | 4382930 bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
150 |
| Outside diameter OD D |
210 |
| Thickness B |
60 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| KOYO NNU4930K Bearing Drawing: |
 |
| NNU4930K Cylindrical Roller Bearings KOYO: |
| NNU4930K (4382930 bearing) KOYO Cylindrical Roller Bearings the inner diameter is (150mm, outer diameter is 210mm and the width is 60mm, Demensions:(150 mm x 210 mm x 60 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer KOYO NNU4930K (4382930 bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective KOYO NNU4930K bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| KOYO NNU4930K Bearing Details: |
| Bearing name | NNU4930K bearing |
| New model | NNU4930K |
| Old model | 4382930 bearing |
| Products types | NNU4930K Cylindrical Roller Bearings |
| Categories | Cylindrical Roller Bearings |
| Brands | KOYO |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 150x210x60 |
| Price | Please send inquiry to know NNU4930K price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
KOYO NNU4930K Bearing
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing KOYO NNU4930K Bearing, has many years of experience, NNU4930K size: IDxODxB(mm) (150x210x60), the old model: 4382930 bearing, while also professional agency of NNU4930K models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the NNU4930K Cylindrical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models KOYO NNU4930K Bearing the same size: