| NNU4932K Cylindrical Roller Bearings KOYO Dimensions |
| .Cylindrical roller bearings have the advantages of extremely high radial load capacity, high rigidity, low coefficient of friction, separable design for easy installation and disassembly, and suitability for high speeds. They are widely used in heavy-duty, high-speed applications such as motors, machine tool spindles, gearboxes, automotive industry, and large machinery. Typical applications include large industrial motors, machine tool spindles, automotive gearboxes, rolling mills, and railway vehicle axles.. |
| Part Number | NNU4932K Cylindrical Roller Bearings (KOYO) |
| Old Code | 4382932 bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
160 |
| Outside diameter OD D |
220 |
| Thickness B |
60 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| KOYO NNU4932K Bearing Drawing: |
 |
| NNU4932K Cylindrical Roller Bearings KOYO: |
| NNU4932K (4382932 bearing) KOYO Cylindrical Roller Bearings the inner diameter is (160mm, outer diameter is 220mm and the width is 60mm, Demensions:(160 mm x 220 mm x 60 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer KOYO NNU4932K (4382932 bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective KOYO NNU4932K bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| KOYO NNU4932K Bearing Details: |
| Bearing name | NNU4932K bearing |
| New model | NNU4932K |
| Old model | 4382932 bearing |
| Products types | NNU4932K Cylindrical Roller Bearings |
| Categories | Cylindrical Roller Bearings |
| Brands | KOYO |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 160x220x60 |
| Price | Please send inquiry to know NNU4932K price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
KOYO NNU4932K Bearing
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing KOYO NNU4932K Bearing, has many years of experience, NNU4932K size: IDxODxB(mm) (160x220x60), the old model: 4382932 bearing, while also professional agency of NNU4932K models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the NNU4932K Cylindrical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models KOYO NNU4932K Bearing the same size: