CHINA 14137A/14276/Q Bearing
| 14137A/14276/Q Tapered Roller Bearings CHINA Dimensions |
| .Tapered roller bearings have the advantages of being able to withstand heavy radial and unidirectional axial loads simultaneously, high rigidity, adjustable clearance, and suitability for pair installation to cope with complex loads. They are widely used in heavy-duty low-speed applications such as automotive wheel hubs, gearboxes, machine tool spindles, rolling mills, and construction machinery. Typical applications include automotive wheel hub units, gearboxes and differentials, machine tool spindles, cone crushers, and crane wheels.. |
| Part Number | 14137A/14276/Q Tapered Roller Bearings (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
34.92 |
| Outside diameter OD D |
69.01 |
| Thickness B |
19.84 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA 14137A/14276/Q Bearing Drawing: |
 |
| 14137A/14276/Q Tapered Roller Bearings CHINA: |
| 14137A/14276/Q (bearing) CHINA Tapered Roller Bearings the inner diameter is (34.92mm, outer diameter is 69.01mm and the width is 19.84mm, Demensions:(34.92 mm x 69.01 mm x 19.84 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA 14137A/14276/Q (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA 14137A/14276/Q bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA 14137A/14276/Q Bearing Details: |
| Bearing name | 14137A/14276/Q bearing |
| New model | 14137A/14276/Q |
| Old model | bearing |
| Products types | 14137A/14276/Q Tapered Roller Bearings |
| Categories | Tapered Roller Bearings |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 34.92x69.01x19.84 |
| Price | Please send inquiry to know 14137A/14276/Q price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA 14137A/14276/Q bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA 14137A/14276/Q Bearing, has many years of experience, 14137A/14276/Q size: IDxODxB(mm) (34.92x69.01x19.84), the old model: bearing, while also professional agency of 14137A/14276/Q models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the 14137A/14276/Q Tapered Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA 14137A/14276/Q Bearing the same size: