CHINA *1982F/1924A/QVQ519 Bearing
| *1982F/1924A/QVQ519 Tapered Roller Bearings CHINA Dimensions |
| .Tapered roller bearings have the advantages of being able to withstand heavy radial and unidirectional axial loads simultaneously, high rigidity, adjustable clearance, and suitability for pair installation to cope with complex loads. They are widely used in heavy-duty low-speed applications such as automotive wheel hubs, gearboxes, machine tool spindles, rolling mills, and construction machinery. Typical applications include automotive wheel hub units, gearboxes and differentials, machine tool spindles, cone crushers, and crane wheels.. |
| Part Number | *1982F/1924A/QVQ519 Tapered Roller Bearings (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
27.5 |
| Outside diameter OD D |
57.15 |
| Thickness B |
19.84 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA *1982F/1924A/QVQ519 Bearing Drawing: |
 |
| *1982F/1924A/QVQ519 Tapered Roller Bearings CHINA: |
| *1982F/1924A/QVQ519 (bearing) CHINA Tapered Roller Bearings the inner diameter is (27.5mm, outer diameter is 57.15mm and the width is 19.84mm, Demensions:(27.5 mm x 57.15 mm x 19.84 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA *1982F/1924A/QVQ519 (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA *1982F/1924A/QVQ519 bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA *1982F/1924A/QVQ519 Bearing Details: |
| Bearing name | *1982F/1924A/QVQ519 bearing |
| New model | *1982F/1924A/QVQ519 |
| Old model | bearing |
| Products types | *1982F/1924A/QVQ519 Tapered Roller Bearings |
| Categories | Tapered Roller Bearings |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 27.5x57.15x19.84 |
| Price | Please send inquiry to know *1982F/1924A/QVQ519 price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA *1982F/1924A/QVQ519 bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA *1982F/1924A/QVQ519 Bearing, has many years of experience, *1982F/1924A/QVQ519 size: IDxODxB(mm) (27.5x57.15x19.84), the old model: bearing, while also professional agency of *1982F/1924A/QVQ519 models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the *1982F/1924A/QVQ519 Tapered Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA *1982F/1924A/QVQ519 Bearing the same size: