CHINA 22234-2CS5K/VT Bearing
| 22234-2CS5K/VT Spherical Roller Bearings CHINA Dimensions |
| .Spherical roller bearings have the advantages of extremely high radial and bidirectional axial load capacity, self-aligning to compensate for centering errors, and resistance to shock and vibration. They are widely used in heavy industrial applications such as mining, metallurgy, papermaking, and wind power. Typical applications include vibrating screens, crushers, cranes, industrial gearboxes, and continuous transport equipment.. |
| Part Number | 22234-2CS5K/VT Spherical Roller Bearings (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
170 |
| Outside diameter OD D |
310 |
| Thickness B |
86 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA 22234-2CS5K/VT Bearing Drawing: |
 |
| 22234-2CS5K/VT Spherical Roller Bearings CHINA: |
| 22234-2CS5K/VT (bearing) CHINA Spherical Roller Bearings the inner diameter is (170mm, outer diameter is 310mm and the width is 86mm, Demensions:(170 mm x 310 mm x 86 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA 22234-2CS5K/VT (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA 22234-2CS5K/VT bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA 22234-2CS5K/VT Bearing Details: |
| Bearing name | 22234-2CS5K/VT bearing |
| New model | 22234-2CS5K/VT |
| Old model | bearing |
| Products types | 22234-2CS5K/VT Spherical Roller Bearings |
| Categories | Spherical Roller Bearings |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 170x310x86 |
| Price | Please send inquiry to know 22234-2CS5K/VT price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA 22234-2CS5K/VT bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA 22234-2CS5K/VT Bearing, has many years of experience, 22234-2CS5K/VT size: IDxODxB(mm) (170x310x86), the old model: bearing, while also professional agency of 22234-2CS5K/VT models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the 22234-2CS5K/VT Spherical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA 22234-2CS5K/VT Bearing the same size: