CHINA 22344CCJA/W33V Bearing
| 22344CCJA/W33V Spherical Roller Bearings CHINA Dimensions |
| .Spherical roller bearings have the advantages of extremely high radial and bidirectional axial load capacity, self-aligning to compensate for centering errors, and resistance to shock and vibration. They are widely used in heavy industrial applications such as mining, metallurgy, papermaking, and wind power. Typical applications include vibrating screens, crushers, cranes, industrial gearboxes, and continuous transport equipment.. |
| Part Number | 22344CCJA/W33V Spherical Roller Bearings (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
220 |
| Outside diameter OD D |
460 |
| Thickness B |
145 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA 22344CCJA/W33V Bearing Drawing: |
 |
| 22344CCJA/W33V Spherical Roller Bearings CHINA: |
| 22344CCJA/W33V (bearing) CHINA Spherical Roller Bearings the inner diameter is (220mm, outer diameter is 460mm and the width is 145mm, Demensions:(220 mm x 460 mm x 145 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA 22344CCJA/W33V (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA 22344CCJA/W33V bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA 22344CCJA/W33V Bearing Details: |
| Bearing name | 22344CCJA/W33V bearing |
| New model | 22344CCJA/W33V |
| Old model | bearing |
| Products types | 22344CCJA/W33V Spherical Roller Bearings |
| Categories | Spherical Roller Bearings |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 220x460x145 |
| Price | Please send inquiry to know 22344CCJA/W33V price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA 22344CCJA/W33V bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA 22344CCJA/W33V Bearing, has many years of experience, 22344CCJA/W33V size: IDxODxB(mm) (220x460x145), the old model: bearing, while also professional agency of 22344CCJA/W33V models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the 22344CCJA/W33V Spherical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA 22344CCJA/W33V Bearing the same size: