| 2322K Self-aligning Ball Bearings CHINA Dimensions |
| .Self-aligning ball bearings have the advantages of automatically aligning to compensate for installation errors and shaft deformation, good load-bearing capacity, smooth operation and easy maintenance. They are widely used in textile machinery, agricultural equipment, conveyor systems, fans and power tools. Typical applications include textile spindles, belt conveyors, agricultural harvesters, industrial fans and small power tools.. |
| Part Number | 2322K Self-aligning Ball Bearings (CHINA) |
| Old Code | 111622 bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
110 |
| Outside diameter OD D |
240 |
| Thickness B |
80 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA 2322K Bearing Drawing: |
 |
| 2322K Self-aligning Ball Bearings CHINA: |
| 2322K (111622 bearing) CHINA Self-aligning Ball Bearings the inner diameter is (110mm, outer diameter is 240mm and the width is 80mm, Demensions:(110 mm x 240 mm x 80 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA 2322K (111622 bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA 2322K bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA 2322K Bearing Details: |
| Bearing name | 2322K bearing |
| New model | 2322K |
| Old model | 111622 bearing |
| Products types | 2322K Self-aligning Ball Bearings |
| Categories | Self-aligning Ball Bearings |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 110x240x80 |
| Price | Please send inquiry to know 2322K price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA 2322K bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA 2322K Bearing, has many years of experience, 2322K size: IDxODxB(mm) (110x240x80), the old model: 111622 bearing, while also professional agency of 2322K models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the 2322K Self-aligning Ball Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA 2322K Bearing the same size: