| 321422A Spherical Roller Bearings CHINA Dimensions |
| .Spherical roller bearings have the advantages of extremely high radial and bidirectional axial load capacity, self-aligning to compensate for centering errors, and resistance to shock and vibration. They are widely used in heavy industrial applications such as mining, metallurgy, papermaking, and wind power. Typical applications include vibrating screens, crushers, cranes, industrial gearboxes, and continuous transport equipment.. |
| Part Number | 321422A Spherical Roller Bearings (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
1250 |
| Outside diameter OD D |
1750 |
| Thickness B |
560 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA 321422A Bearing Drawing: |
 |
| 321422A Spherical Roller Bearings CHINA: |
| 321422A (bearing) CHINA Spherical Roller Bearings the inner diameter is (1250mm, outer diameter is 1750mm and the width is 560mm, Demensions:(1250 mm x 1750 mm x 560 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA 321422A (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA 321422A bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA 321422A Bearing Details: |
| Bearing name | 321422A bearing |
| New model | 321422A |
| Old model | bearing |
| Products types | 321422A Spherical Roller Bearings |
| Categories | Spherical Roller Bearings |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 1250x1750x560 |
| Price | Please send inquiry to know 321422A price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA 321422A bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA 321422A Bearing, has many years of experience, 321422A size: IDxODxB(mm) (1250x1750x560), the old model: bearing, while also professional agency of 321422A models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the 321422A Spherical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA 321422A Bearing the same size:
| Link | Bearing model | Old model | ID d ( mm ) | OD D ( mm ) | thickness B ( mm ) | brands | categories |
| CHINA 321422A Bearing | 321422A | bearing | 1250 | 1750 | 560 | CHINA | Spherical Roller Bearings |