CHINA 332298A/HA5 Bearing
| 332298A/HA5 Tapered Roller Bearings CHINA Dimensions |
| .Tapered roller bearings have the advantages of being able to withstand heavy radial and unidirectional axial loads simultaneously, high rigidity, adjustable clearance, and suitability for pair installation to cope with complex loads. They are widely used in heavy-duty low-speed applications such as automotive wheel hubs, gearboxes, machine tool spindles, rolling mills, and construction machinery. Typical applications include automotive wheel hub units, gearboxes and differentials, machine tool spindles, cone crushers, and crane wheels.. |
| Part Number | 332298A/HA5 Tapered Roller Bearings (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
360 |
| Outside diameter OD D |
680 |
| Thickness B |
330 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA 332298A/HA5 Bearing Drawing: |
 |
| 332298A/HA5 Tapered Roller Bearings CHINA: |
| 332298A/HA5 (bearing) CHINA Tapered Roller Bearings the inner diameter is (360mm, outer diameter is 680mm and the width is 330mm, Demensions:(360 mm x 680 mm x 330 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA 332298A/HA5 (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA 332298A/HA5 bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA 332298A/HA5 Bearing Details: |
| Bearing name | 332298A/HA5 bearing |
| New model | 332298A/HA5 |
| Old model | bearing |
| Products types | 332298A/HA5 Tapered Roller Bearings |
| Categories | Tapered Roller Bearings |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 360x680x330 |
| Price | Please send inquiry to know 332298A/HA5 price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA 332298A/HA5 bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA 332298A/HA5 Bearing, has many years of experience, 332298A/HA5 size: IDxODxB(mm) (360x680x330), the old model: bearing, while also professional agency of 332298A/HA5 models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the 332298A/HA5 Tapered Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA 332298A/HA5 Bearing the same size:
| Link | Bearing model | Old model | ID d ( mm ) | OD D ( mm ) | thickness B ( mm ) | brands | categories |
| CHINA 332298A/HA5 Bearing | 332298A/HA5 | bearing | 360 | 680 | 330 | CHINA | Tapered Roller Bearings |
| CHINA SBI-262 Bearing | SBI-262 | bearing | 360 | 680 | 330 | CHINA | Tapered Roller Bearings |