| 351468A Thrust Roller Bearings CHINA Dimensions |
| .Thrust roller bearings have the advantages of extremely high axial load capacity, high rigidity, impact resistance, and the ability to withstand heavy loads and low-speed rotation conditions. They are widely used in heavy machinery, ship propulsion systems, metallurgical equipment, and engineering machinery for large axial load applications. Typical applications include crane slewing mechanisms, ship steering gears and propeller shafts, large vertical pumps, rolling mill pressing devices, and turbine main shafts.. |
| Part Number | 351468A Thrust Roller Bearings (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
347.5 |
| Outside diameter OD D |
710 |
| Thickness B |
710 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA 351468A Bearing Drawing: |
 |
| 351468A Thrust Roller Bearings CHINA: |
| 351468A (bearing) CHINA Thrust Roller Bearings the inner diameter is (347.5mm, outer diameter is 710mm and the width is 710mm, Demensions:(347.5 mm x 710 mm x 710 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA 351468A (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA 351468A bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA 351468A Bearing Details: |
| Bearing name | 351468A bearing |
| New model | 351468A |
| Old model | bearing |
| Products types | 351468A Thrust Roller Bearings |
| Categories | Thrust Roller Bearings |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 347.5x710x710 |
| Price | Please send inquiry to know 351468A price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA 351468A bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA 351468A Bearing, has many years of experience, 351468A size: IDxODxB(mm) (347.5x710x710), the old model: bearing, while also professional agency of 351468A models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the 351468A Thrust Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA 351468A Bearing the same size:
| Link | Bearing model | Old model | ID d ( mm ) | OD D ( mm ) | thickness B ( mm ) | brands | categories |
| CHINA 351468A Bearing | 351468A | bearing | 347.5 | 710 | 710 | CHINA | Thrust Roller Bearings |