| 634011A Thrust Roller Bearings CHINA Dimensions |
| .Thrust roller bearings have the advantages of extremely high axial load capacity, high rigidity, impact resistance, and the ability to withstand heavy loads and low-speed rotation conditions. They are widely used in heavy machinery, ship propulsion systems, metallurgical equipment, and engineering machinery for large axial load applications. Typical applications include crane slewing mechanisms, ship steering gears and propeller shafts, large vertical pumps, rolling mill pressing devices, and turbine main shafts.. |
| Part Number | 634011A Thrust Roller Bearings (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
30.02 |
| Outside diameter OD D |
</ |
| Thickness B |
66.67 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA 634011A Bearing Drawing: |
 |
| 634011A Thrust Roller Bearings CHINA: |
| 634011A (bearing) CHINA Thrust Roller Bearings the inner diameter is (30.02mm, outer diameter is </mm and the width is 66.67mm, Demensions:(30.02 mm x </ mm x 66.67 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA 634011A (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA 634011A bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA 634011A Bearing Details: |
| Bearing name | 634011A bearing |
| New model | 634011A |
| Old model | bearing |
| Products types | 634011A Thrust Roller Bearings |
| Categories | Thrust Roller Bearings |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 30.02x</x66.67 |
| Price | Please send inquiry to know 634011A price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA 634011A bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA 634011A Bearing, has many years of experience, 634011A size: IDxODxB(mm) (30.02x</x66.67), the old model: bearing, while also professional agency of 634011A models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the 634011A Thrust Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA 634011A Bearing the same size:
| Link | Bearing model | Old model | ID d ( mm ) | OD D ( mm ) | thickness B ( mm ) | brands | categories |