CHINA BC4B322993A/HA Bearing
| BC4B322993A/HA Cylindrical Roller Bearings CHINA Dimensions |
| .Cylindrical roller bearings have the advantages of extremely high radial load capacity, high rigidity, low coefficient of friction, separable design for easy installation and disassembly, and suitability for high speeds. They are widely used in heavy-duty, high-speed applications such as motors, machine tool spindles, gearboxes, automotive industry, and large machinery. Typical applications include large industrial motors, machine tool spindles, automotive gearboxes, rolling mills, and railway vehicle axles.. |
| Part Number | BC4B322993A/HA Cylindrical Roller Bearings (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
460 |
| Outside diameter OD D |
650 |
| Thickness B |
460 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA BC4B322993A/HA Bearing Drawing: |
 |
| BC4B322993A/HA Cylindrical Roller Bearings CHINA: |
| BC4B322993A/HA (bearing) CHINA Cylindrical Roller Bearings the inner diameter is (460mm, outer diameter is 650mm and the width is 460mm, Demensions:(460 mm x 650 mm x 460 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA BC4B322993A/HA (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA BC4B322993A/HA bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA BC4B322993A/HA Bearing Details: |
| Bearing name | BC4B322993A/HA bearing |
| New model | BC4B322993A/HA |
| Old model | bearing |
| Products types | BC4B322993A/HA Cylindrical Roller Bearings |
| Categories | Cylindrical Roller Bearings |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 460x650x460 |
| Price | Please send inquiry to know BC4B322993A/HA price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA BC4B322993A/HA bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA BC4B322993A/HA Bearing, has many years of experience, BC4B322993A/HA size: IDxODxB(mm) (460x650x460), the old model: bearing, while also professional agency of BC4B322993A/HA models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the BC4B322993A/HA Cylindrical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA BC4B322993A/HA Bearing the same size:
| Link | Bearing model | Old model | ID d ( mm ) | OD D ( mm ) | thickness B ( mm ) | brands | categories |
| CHINA BC4B322993A/HA Bearing | BC4B322993A/HA | bearing | 460 | 650 | 460 | CHINA | Cylindrical Roller Bearings |