CHINA C3136K/HA3C4* Bearing
| C3136K/HA3C4* Spherical Roller Bearings CHINA Dimensions |
| .Spherical roller bearings have the advantages of extremely high radial and bidirectional axial load capacity, self-aligning to compensate for centering errors, and resistance to shock and vibration. They are widely used in heavy industrial applications such as mining, metallurgy, papermaking, and wind power. Typical applications include vibrating screens, crushers, cranes, industrial gearboxes, and continuous transport equipment.. |
| Part Number | C3136K/HA3C4* Spherical Roller Bearings (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
180 |
| Outside diameter OD D |
300 |
| Thickness B |
96 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA C3136K/HA3C4* Bearing Drawing: |
 |
| C3136K/HA3C4* Spherical Roller Bearings CHINA: |
| C3136K/HA3C4* (bearing) CHINA Spherical Roller Bearings the inner diameter is (180mm, outer diameter is 300mm and the width is 96mm, Demensions:(180 mm x 300 mm x 96 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA C3136K/HA3C4* (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA C3136K/HA3C4* bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA C3136K/HA3C4* Bearing Details: |
| Bearing name | C3136K/HA3C4* bearing |
| New model | C3136K/HA3C4* |
| Old model | bearing |
| Products types | C3136K/HA3C4* Spherical Roller Bearings |
| Categories | Spherical Roller Bearings |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 180x300x96 |
| Price | Please send inquiry to know C3136K/HA3C4* price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA C3136K/HA3C4* bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA C3136K/HA3C4* Bearing, has many years of experience, C3136K/HA3C4* size: IDxODxB(mm) (180x300x96), the old model: bearing, while also professional agency of C3136K/HA3C4* models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the C3136K/HA3C4* Spherical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA C3136K/HA3C4* Bearing the same size: