CHINA C4120K30V/VE24 Bearing
| C4120K30V/VE24 Spherical Roller Bearings CHINA Dimensions |
| .Spherical roller bearings have the advantages of extremely high radial and bidirectional axial load capacity, self-aligning to compensate for centering errors, and resistance to shock and vibration. They are widely used in heavy industrial applications such as mining, metallurgy, papermaking, and wind power. Typical applications include vibrating screens, crushers, cranes, industrial gearboxes, and continuous transport equipment.. |
| Part Number | C4120K30V/VE24 Spherical Roller Bearings (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
100 |
| Outside diameter OD D |
165 |
| Thickness B |
52 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA C4120K30V/VE24 Bearing Drawing: |
 |
| C4120K30V/VE24 Spherical Roller Bearings CHINA: |
| C4120K30V/VE24 (bearing) CHINA Spherical Roller Bearings the inner diameter is (100mm, outer diameter is 165mm and the width is 52mm, Demensions:(100 mm x 165 mm x 52 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA C4120K30V/VE24 (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA C4120K30V/VE24 bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA C4120K30V/VE24 Bearing Details: |
| Bearing name | C4120K30V/VE24 bearing |
| New model | C4120K30V/VE24 |
| Old model | bearing |
| Products types | C4120K30V/VE24 Spherical Roller Bearings |
| Categories | Spherical Roller Bearings |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 100x165x52 |
| Price | Please send inquiry to know C4120K30V/VE24 price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA C4120K30V/VE24 bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA C4120K30V/VE24 Bearing, has many years of experience, C4120K30V/VE24 size: IDxODxB(mm) (100x165x52), the old model: bearing, while also professional agency of C4120K30V/VE24 models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the C4120K30V/VE24 Spherical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA C4120K30V/VE24 Bearing the same size: