| CRM22A Cylindrical Roller Bearings CHINA Dimensions |
| .Cylindrical roller bearings have the advantages of extremely high radial load capacity, high rigidity, low coefficient of friction, separable design for easy installation and disassembly, and suitability for high speeds. They are widely used in heavy-duty, high-speed applications such as motors, machine tool spindles, gearboxes, automotive industry, and large machinery. Typical applications include large industrial motors, machine tool spindles, automotive gearboxes, rolling mills, and railway vehicle axles.. |
| Part Number | CRM22A Cylindrical Roller Bearings (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
69.85 |
| Outside diameter OD D |
158.7 |
| Thickness B |
34.92 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA CRM22A Bearing Drawing: |
 |
| CRM22A Cylindrical Roller Bearings CHINA: |
| CRM22A (bearing) CHINA Cylindrical Roller Bearings the inner diameter is (69.85mm, outer diameter is 158.7mm and the width is 34.92mm, Demensions:(69.85 mm x 158.7 mm x 34.92 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA CRM22A (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA CRM22A bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA CRM22A Bearing Details: |
| Bearing name | CRM22A bearing |
| New model | CRM22A |
| Old model | bearing |
| Products types | CRM22A Cylindrical Roller Bearings |
| Categories | Cylindrical Roller Bearings |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 69.85x158.7x34.92 |
| Price | Please send inquiry to know CRM22A price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA CRM22A bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA CRM22A Bearing, has many years of experience, CRM22A size: IDxODxB(mm) (69.85x158.7x34.92), the old model: bearing, while also professional agency of CRM22A models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the CRM22A Cylindrical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA CRM22A Bearing the same size:
| Link | Bearing model | Old model | ID d ( mm ) | OD D ( mm ) | thickness B ( mm ) | brands | categories |
| CHINA CRM22A Bearing | CRM22A | bearing | 69.85 | 158.7 | 34.92 | CHINA | Cylindrical Roller Bearings |
| CHINA AMS22ABP Bearing | AMS22ABP | bearing | 69.85 | 158.7 | 34.92 | CHINA | Angular Contact Ball Bearings |