CHINA NNU4922B/SPC2W Bearing
| NNU4922B/SPC2W Cylindrical Roller Bearings CHINA Dimensions |
| .Cylindrical roller bearings have the advantages of extremely high radial load capacity, high rigidity, low coefficient of friction, separable design for easy installation and disassembly, and suitability for high speeds. They are widely used in heavy-duty, high-speed applications such as motors, machine tool spindles, gearboxes, automotive industry, and large machinery. Typical applications include large industrial motors, machine tool spindles, automotive gearboxes, rolling mills, and railway vehicle axles.. |
| Part Number | NNU4922B/SPC2W Cylindrical Roller Bearings (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
110 |
| Outside diameter OD D |
150 |
| Thickness B |
40 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA NNU4922B/SPC2W Bearing Drawing: |
 |
| NNU4922B/SPC2W Cylindrical Roller Bearings CHINA: |
| NNU4922B/SPC2W ( bearing) CHINA Cylindrical Roller Bearings the inner diameter is (110mm, outer diameter is 150mm and the width is 40mm, Demensions:(110 mm x 150 mm x 40 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA NNU4922B/SPC2W ( bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA NNU4922B/SPC2W bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA NNU4922B/SPC2W Bearing Details: |
| Bearing name | NNU4922B/SPC2W bearing |
| New model | NNU4922B/SPC2W |
| Old model | bearing |
| Products types | NNU4922B/SPC2W Cylindrical Roller Bearings |
| Categories | Cylindrical Roller Bearings |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 110x150x40 |
| Price | Please send inquiry to know NNU4922B/SPC2W price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA NNU4922B/SPC2W bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA NNU4922B/SPC2W Bearing, has many years of experience, NNU4922B/SPC2W size: IDxODxB(mm) (110x150x40), the old model: bearing, while also professional agency of NNU4922B/SPC2W models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the NNU4922B/SPC2W Cylindrical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA NNU4922B/SPC2W Bearing the same size: