| NUKR72A Track Rollers CHINA Dimensions |
| .Track rollers have the advantages of withstanding high radial loads and impacts, running smoothly and being wear-resistant, and having a self-sealing and lubrication design to adapt to harsh environments. They are widely used in material handling, automated equipment, industrial guidance and conveying systems, and other applications. Typical applications include linear guide systems, conveyor chain guides, AGV trolley wheels, and automated warehouse stacker cranes and forklift mast rollers.. |
| Part Number | NUKR72A Track Rollers (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
24 |
| Outside diameter OD D |
72 |
| Thickness B |
29 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA NUKR72A Bearing Drawing: |
 |
| NUKR72A Track Rollers CHINA: |
| NUKR72A (bearing) CHINA Track Rollers the inner diameter is (24mm, outer diameter is 72mm and the width is 29mm, Demensions:(24 mm x 72 mm x 29 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA NUKR72A (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA NUKR72A bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA NUKR72A Bearing Details: |
| Bearing name | NUKR72A bearing |
| New model | NUKR72A |
| Old model | bearing |
| Products types | NUKR72A Track Rollers |
| Categories | Track Rollers |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 24x72x29 |
| Price | Please send inquiry to know NUKR72A price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA NUKR72A bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA NUKR72A Bearing, has many years of experience, NUKR72A size: IDxODxB(mm) (24x72x29), the old model: bearing, while also professional agency of NUKR72A models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the NUKR72A Track Rollers models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA NUKR72A Bearing the same size: