| NUKRE52A Track Rollers CHINA Dimensions |
| .Track rollers have the advantages of withstanding high radial loads and impacts, running smoothly and being wear-resistant, and having a self-sealing and lubrication design to adapt to harsh environments. They are widely used in material handling, automated equipment, industrial guidance and conveying systems, and other applications. Typical applications include linear guide systems, conveyor chain guides, AGV trolley wheels, and automated warehouse stacker cranes and forklift mast rollers.. |
| Part Number | NUKRE52A Track Rollers (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
24 |
| Outside diameter OD D |
52 |
| Thickness B |
24 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA NUKRE52A Bearing Drawing: |
 |
| NUKRE52A Track Rollers CHINA: |
| NUKRE52A (bearing) CHINA Track Rollers the inner diameter is (24mm, outer diameter is 52mm and the width is 24mm, Demensions:(24 mm x 52 mm x 24 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA NUKRE52A (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA NUKRE52A bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA NUKRE52A Bearing Details: |
| Bearing name | NUKRE52A bearing |
| New model | NUKRE52A |
| Old model | bearing |
| Products types | NUKRE52A Track Rollers |
| Categories | Track Rollers |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 24x52x24 |
| Price | Please send inquiry to know NUKRE52A price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA NUKRE52A bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA NUKRE52A Bearing, has many years of experience, NUKRE52A size: IDxODxB(mm) (24x52x24), the old model: bearing, while also professional agency of NUKRE52A models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the NUKRE52A Track Rollers models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA NUKRE52A Bearing the same size: