| NUTR30A Track Rollers CHINA Dimensions |
| .Track rollers have the advantages of withstanding high radial loads and impacts, running smoothly and being wear-resistant, and having a self-sealing and lubrication design to adapt to harsh environments. They are widely used in material handling, automated equipment, industrial guidance and conveying systems, and other applications. Typical applications include linear guide systems, conveyor chain guides, AGV trolley wheels, and automated warehouse stacker cranes and forklift mast rollers.. |
| Part Number | NUTR30A Track Rollers (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
30 |
| Outside diameter OD D |
62 |
| Thickness B |
28 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA NUTR30A Bearing Drawing: |
 |
| NUTR30A Track Rollers CHINA: |
| NUTR30A (bearing) CHINA Track Rollers the inner diameter is (30mm, outer diameter is 62mm and the width is 28mm, Demensions:(30 mm x 62 mm x 28 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA NUTR30A (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA NUTR30A bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA NUTR30A Bearing Details: |
| Bearing name | NUTR30A bearing |
| New model | NUTR30A |
| Old model | bearing |
| Products types | NUTR30A Track Rollers |
| Categories | Track Rollers |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 30x62x28 |
| Price | Please send inquiry to know NUTR30A price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA NUTR30A bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA NUTR30A Bearing, has many years of experience, NUTR30A size: IDxODxB(mm) (30x62x28), the old model: bearing, while also professional agency of NUTR30A models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the NUTR30A Track Rollers models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA NUTR30A Bearing the same size: