| NUTR3580A Track Rollers CHINA Dimensions |
| .Track rollers have the advantages of withstanding high radial loads and impacts, running smoothly and being wear-resistant, and having a self-sealing and lubrication design to adapt to harsh environments. They are widely used in material handling, automated equipment, industrial guidance and conveying systems, and other applications. Typical applications include linear guide systems, conveyor chain guides, AGV trolley wheels, and automated warehouse stacker cranes and forklift mast rollers.. |
| Part Number | NUTR3580A Track Rollers (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
35 |
| Outside diameter OD D |
80 |
| Thickness B |
28 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA NUTR3580A Bearing Drawing: |
 |
| NUTR3580A Track Rollers CHINA: |
| NUTR3580A (bearing) CHINA Track Rollers the inner diameter is (35mm, outer diameter is 80mm and the width is 28mm, Demensions:(35 mm x 80 mm x 28 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA NUTR3580A (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA NUTR3580A bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA NUTR3580A Bearing Details: |
| Bearing name | NUTR3580A bearing |
| New model | NUTR3580A |
| Old model | bearing |
| Products types | NUTR3580A Track Rollers |
| Categories | Track Rollers |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 35x80x28 |
| Price | Please send inquiry to know NUTR3580A price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA NUTR3580A bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA NUTR3580A Bearing, has many years of experience, NUTR3580A size: IDxODxB(mm) (35x80x28), the old model: bearing, while also professional agency of NUTR3580A models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the NUTR3580A Track Rollers models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA NUTR3580A Bearing the same size:
| Link | Bearing model | Old model | ID d ( mm ) | OD D ( mm ) | thickness B ( mm ) | brands | categories |
| CHINA NUTR3580A Bearing | NUTR3580A | bearing | 35 | 80 | 28 | CHINA | Track Rollers |