| NUTR45100A Track Rollers CHINA Dimensions |
| .Track rollers have the advantages of withstanding high radial loads and impacts, running smoothly and being wear-resistant, and having a self-sealing and lubrication design to adapt to harsh environments. They are widely used in material handling, automated equipment, industrial guidance and conveying systems, and other applications. Typical applications include linear guide systems, conveyor chain guides, AGV trolley wheels, and automated warehouse stacker cranes and forklift mast rollers.. |
| Part Number | NUTR45100A Track Rollers (CHINA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
45 |
| Outside diameter OD D |
100 |
| Thickness B |
30 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA NUTR45100A Bearing Drawing: |
 |
| NUTR45100A Track Rollers CHINA: |
| NUTR45100A (bearing) CHINA Track Rollers the inner diameter is (45mm, outer diameter is 100mm and the width is 30mm, Demensions:(45 mm x 100 mm x 30 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA NUTR45100A (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA NUTR45100A bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA NUTR45100A Bearing Details: |
| Bearing name | NUTR45100A bearing |
| New model | NUTR45100A |
| Old model | bearing |
| Products types | NUTR45100A Track Rollers |
| Categories | Track Rollers |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 45x100x30 |
| Price | Please send inquiry to know NUTR45100A price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA NUTR45100A bearing:
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA NUTR45100A Bearing, has many years of experience, NUTR45100A size: IDxODxB(mm) (45x100x30), the old model: bearing, while also professional agency of NUTR45100A models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the NUTR45100A Track Rollers models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA NUTR45100A Bearing the same size:
| Link | Bearing model | Old model | ID d ( mm ) | OD D ( mm ) | thickness B ( mm ) | brands | categories |
| CHINA NUTR45100A Bearing | NUTR45100A | bearing | 45 | 100 | 30 | CHINA | Track Rollers |