| NNC4834V Cylindrical Roller Bearings INA Dimensions |
| .Cylindrical roller bearings have the advantages of extremely high radial load capacity, high rigidity, low coefficient of friction, separable design for easy installation and disassembly, and suitability for high speeds. They are widely used in heavy-duty, high-speed applications such as motors, machine tool spindles, gearboxes, automotive industry, and large machinery. Typical applications include large industrial motors, machine tool spindles, automotive gearboxes, rolling mills, and railway vehicle axles.. |
| Part Number | NNC4834V Cylindrical Roller Bearings (INA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
170 |
| Outside diameter OD D |
215 |
| Thickness B |
45 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| INA NNC4834V Bearing Drawing: |
 |
| NNC4834V Cylindrical Roller Bearings INA: |
| NNC4834V (bearing) INA Cylindrical Roller Bearings the inner diameter is (170mm, outer diameter is 215mm and the width is 45mm, Demensions:(170 mm x 215 mm x 45 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer INA NNC4834V (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective INA NNC4834V bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| INA NNC4834V Bearing Details: |
| Bearing name | NNC4834V bearing |
| New model | NNC4834V |
| Old model | bearing |
| Products types | NNC4834V Cylindrical Roller Bearings |
| Categories | Cylindrical Roller Bearings |
| Brands | INA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 170x215x45 |
| Price | Please send inquiry to know NNC4834V price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
INA NNC4834V Bearing
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing INA NNC4834V Bearing, has many years of experience, NNC4834V size: IDxODxB(mm) (170x215x45), the old model: bearing, while also professional agency of NNC4834V models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the NNC4834V Cylindrical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models INA NNC4834V Bearing the same size: