| NNCF5022V Cylindrical Roller Bearings INA Dimensions |
| .Cylindrical roller bearings have the advantages of extremely high radial load capacity, high rigidity, low coefficient of friction, separable design for easy installation and disassembly, and suitability for high speeds. They are widely used in heavy-duty, high-speed applications such as motors, machine tool spindles, gearboxes, automotive industry, and large machinery. Typical applications include large industrial motors, machine tool spindles, automotive gearboxes, rolling mills, and railway vehicle axles.. |
| Part Number | NNCF5022V Cylindrical Roller Bearings (INA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
110 |
| Outside diameter OD D |
170 |
| Thickness B |
80 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| INA NNCF5022V Bearing Drawing: |
 |
| NNCF5022V Cylindrical Roller Bearings INA: |
| NNCF5022V (bearing) INA Cylindrical Roller Bearings the inner diameter is (110mm, outer diameter is 170mm and the width is 80mm, Demensions:(110 mm x 170 mm x 80 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer INA NNCF5022V (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective INA NNCF5022V bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| INA NNCF5022V Bearing Details: |
| Bearing name | NNCF5022V bearing |
| New model | NNCF5022V |
| Old model | bearing |
| Products types | NNCF5022V Cylindrical Roller Bearings |
| Categories | Cylindrical Roller Bearings |
| Brands | INA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 110x170x80 |
| Price | Please send inquiry to know NNCF5022V price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
INA NNCF5022V Bearing
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing INA NNCF5022V Bearing, has many years of experience, NNCF5022V size: IDxODxB(mm) (110x170x80), the old model: bearing, while also professional agency of NNCF5022V models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the NNCF5022V Cylindrical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models INA NNCF5022V Bearing the same size: