| NNU4921K Cylindrical Roller Bearings NACHI Dimensions |
| .Cylindrical roller bearings have the advantages of extremely high radial load capacity, high rigidity, low coefficient of friction, separable design for easy installation and disassembly, and suitability for high speeds. They are widely used in heavy-duty, high-speed applications such as motors, machine tool spindles, gearboxes, automotive industry, and large machinery. Typical applications include large industrial motors, machine tool spindles, automotive gearboxes, rolling mills, and railway vehicle axles.. |
| Part Number | NNU4921K Cylindrical Roller Bearings (NACHI) |
| Old Code | 4382921 bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
105 |
| Outside diameter OD D |
145 |
| Thickness B |
40 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| NACHI NNU4921K Bearing Drawing: |
 |
| NNU4921K Cylindrical Roller Bearings NACHI: |
| NNU4921K (4382921 bearing) NACHI Cylindrical Roller Bearings the inner diameter is (105mm, outer diameter is 145mm and the width is 40mm, Demensions:(105 mm x 145 mm x 40 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer NACHI NNU4921K (4382921 bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective NACHI NNU4921K bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| NACHI NNU4921K Bearing Details: |
| Bearing name | NNU4921K bearing |
| New model | NNU4921K |
| Old model | 4382921 bearing |
| Products types | NNU4921K Cylindrical Roller Bearings |
| Categories | Cylindrical Roller Bearings |
| Brands | NACHI |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 105x145x40 |
| Price | Please send inquiry to know NNU4921K price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
NACHI NNU4921K Bearing
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing NACHI NNU4921K Bearing, has many years of experience, NNU4921K size: IDxODxB(mm) (105x145x40), the old model: 4382921 bearing, while also professional agency of NNU4921K models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the NNU4921K Cylindrical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models NACHI NNU4921K Bearing the same size: