| NN3064K/W33 Cylindrical Roller Bearings CHINA Dimensions |
| .Cylindrical roller bearings have the advantages of extremely high radial load capacity, high rigidity, low coefficient of friction, separable design for easy installation and disassembly, and suitability for high speeds. They are widely used in heavy-duty, high-speed applications such as motors, machine tool spindles, gearboxes, automotive industry, and large machinery. Typical applications include large industrial motors, machine tool spindles, automotive gearboxes, rolling mills, and railway vehicle axles.. |
| Part Number | NN3064K/W33 Cylindrical Roller Bearings (CHINA) |
| Old Code | 3182164K bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
320 |
| Outside diameter OD D |
480 |
| Thickness B |
121 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| CHINA NN3064K/W33 Bearing Drawing: |
 |
| NN3064K/W33 Cylindrical Roller Bearings CHINA: |
| NN3064K/W33 (3182164K bearing) CHINA Cylindrical Roller Bearings the inner diameter is (320mm, outer diameter is 480mm and the width is 121mm, Demensions:(320 mm x 480 mm x 121 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer CHINA NN3064K/W33 (3182164K bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective CHINA NN3064K/W33 bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| CHINA NN3064K/W33 Bearing Details: |
| Bearing name | NN3064K/W33 bearing |
| New model | NN3064K/W33 |
| Old model | 3182164K bearing |
| Products types | NN3064K/W33 Cylindrical Roller Bearings |
| Categories | Cylindrical Roller Bearings |
| Brands | CHINA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 320x480x121 |
| Price | Please send inquiry to know NN3064K/W33 price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
CHINA NN3064K/W33 Bearing
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing CHINA NN3064K/W33 Bearing, has many years of experience, NN3064K/W33 size: IDxODxB(mm) (320x480x121), the old model: 3182164K bearing, while also professional agency of NN3064K/W33 models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the NN3064K/W33 Cylindrical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models CHINA NN3064K/W33 Bearing the same size: