| NNC4934V Cylindrical Roller Bearings INA Dimensions |
| .Cylindrical roller bearings have the advantages of extremely high radial load capacity, high rigidity, low coefficient of friction, separable design for easy installation and disassembly, and suitability for high speeds. They are widely used in heavy-duty, high-speed applications such as motors, machine tool spindles, gearboxes, automotive industry, and large machinery. Typical applications include large industrial motors, machine tool spindles, automotive gearboxes, rolling mills, and railway vehicle axles.. |
| Part Number | NNC4934V Cylindrical Roller Bearings (INA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
170 |
| Outside diameter OD D |
230 |
| Thickness B |
60 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| INA NNC4934V Bearing Drawing: |
 |
| NNC4934V Cylindrical Roller Bearings INA: |
| NNC4934V (bearing) INA Cylindrical Roller Bearings the inner diameter is (170mm, outer diameter is 230mm and the width is 60mm, Demensions:(170 mm x 230 mm x 60 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer INA NNC4934V (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective INA NNC4934V bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| INA NNC4934V Bearing Details: |
| Bearing name | NNC4934V bearing |
| New model | NNC4934V |
| Old model | bearing |
| Products types | NNC4934V Cylindrical Roller Bearings |
| Categories | Cylindrical Roller Bearings |
| Brands | INA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 170x230x60 |
| Price | Please send inquiry to know NNC4934V price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
INA NNC4934V Bearing
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing INA NNC4934V Bearing, has many years of experience, NNC4934V size: IDxODxB(mm) (170x230x60), the old model: bearing, while also professional agency of NNC4934V models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the NNC4934V Cylindrical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models INA NNC4934V Bearing the same size: