| NNCF5009V Cylindrical Roller Bearings INA Dimensions |
| .Cylindrical roller bearings have the advantages of extremely high radial load capacity, high rigidity, low coefficient of friction, separable design for easy installation and disassembly, and suitability for high speeds. They are widely used in heavy-duty, high-speed applications such as motors, machine tool spindles, gearboxes, automotive industry, and large machinery. Typical applications include large industrial motors, machine tool spindles, automotive gearboxes, rolling mills, and railway vehicle axles.. |
| Part Number | NNCF5009V Cylindrical Roller Bearings (INA) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
45 |
| Outside diameter OD D |
75 |
| Thickness B |
40 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| INA NNCF5009V Bearing Drawing: |
 |
| NNCF5009V Cylindrical Roller Bearings INA: |
| NNCF5009V (bearing) INA Cylindrical Roller Bearings the inner diameter is (45mm, outer diameter is 75mm and the width is 40mm, Demensions:(45 mm x 75 mm x 40 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer INA NNCF5009V (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective INA NNCF5009V bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| INA NNCF5009V Bearing Details: |
| Bearing name | NNCF5009V bearing |
| New model | NNCF5009V |
| Old model | bearing |
| Products types | NNCF5009V Cylindrical Roller Bearings |
| Categories | Cylindrical Roller Bearings |
| Brands | INA |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 45x75x40 |
| Price | Please send inquiry to know NNCF5009V price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
INA NNCF5009V Bearing
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing INA NNCF5009V Bearing, has many years of experience, NNCF5009V size: IDxODxB(mm) (45x75x40), the old model: bearing, while also professional agency of NNCF5009V models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the NNCF5009V Cylindrical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models INA NNCF5009V Bearing the same size: