| NSKNU2312W Cylindrical Roller Bearings NSK Dimensions |
| .Cylindrical roller bearings have the advantages of extremely high radial load capacity, high rigidity, low coefficient of friction, separable design for easy installation and disassembly, and suitability for high speeds. They are widely used in heavy-duty, high-speed applications such as motors, machine tool spindles, gearboxes, automotive industry, and large machinery. Typical applications include large industrial motors, machine tool spindles, automotive gearboxes, rolling mills, and railway vehicle axles.. |
| Part Number | NSKNU2312W Cylindrical Roller Bearings (NSK) |
| Old Code | bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
60 |
| Outside diameter OD D |
130 |
| Thickness B |
46 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| NSK NSKNU2312W Bearing Drawing: |
 |
| NSKNU2312W Cylindrical Roller Bearings NSK: |
| NSKNU2312W (bearing) NSK Cylindrical Roller Bearings the inner diameter is (60mm, outer diameter is 130mm and the width is 46mm, Demensions:(60 mm x 130 mm x 46 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer NSK NSKNU2312W (bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective NSK NSKNU2312W bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| NSK NSKNU2312W Bearing Details: |
| Bearing name | NSKNU2312W bearing |
| New model | NSKNU2312W |
| Old model | bearing |
| Products types | NSKNU2312W Cylindrical Roller Bearings |
| Categories | Cylindrical Roller Bearings |
| Brands | NSK |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 60x130x46 |
| Price | Please send inquiry to know NSKNU2312W price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
NSK NSKNU2312W Bearing
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing NSK NSKNU2312W Bearing, has many years of experience, NSKNU2312W size: IDxODxB(mm) (60x130x46), the old model: bearing, while also professional agency of NSKNU2312W models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the NSKNU2312W Cylindrical Roller Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models NSK NSKNU2312W Bearing the same size: