| 1321K Self-aligning Ball Bearings NACHI Dimensions |
| .Self-aligning ball bearings have the advantages of automatically aligning to compensate for installation errors and shaft deformation, good load-bearing capacity, smooth operation and easy maintenance. They are widely used in textile machinery, agricultural equipment, conveyor systems, fans and power tools. Typical applications include textile spindles, belt conveyors, agricultural harvesters, industrial fans and small power tools.. |
| Part Number | 1321K Self-aligning Ball Bearings (NACHI) |
| Old Code | 111321 bearing |
| Dimensions |
(mm) |
| Inside diameter ID d |
105 |
| Outside diameter OD D |
225 |
| Thickness B |
49 |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
| NACHI 1321K Bearing Drawing: |
 |
| 1321K Self-aligning Ball Bearings NACHI: |
| 1321K (111321 bearing) NACHI Self-aligning Ball Bearings the inner diameter is (105mm, outer diameter is 225mm and the width is 49mm, Demensions:(105 mm x 225 mm x 49 mm), Please send your model, quantity, delivery date, and other requirements. We will make a serious offer NACHI 1321K (111321 bearing) to provide you with quotation. You buy the most cost-effective NACHI 1321K bearing, Email: sales@spainbearing.com |
| NACHI 1321K Bearing Details: |
| Bearing name | 1321K bearing |
| New model | 1321K |
| Old model | 111321 bearing |
| Products types | 1321K Self-aligning Ball Bearings |
| Categories | Self-aligning Ball Bearings |
| Brands | NACHI |
| Packing | Standard Export Packing(Carton Boxes / Wooden Cases / Pallets) |
| Payment Methods | T/T, Western Union or Paypal |
| Certificates | Available |
| Size (IDxODxB)mm | 105x225x49 |
| Price | Please send inquiry to know 1321K price |
| E-mail | sales@spainbearing.com |
|
|
|
|
NACHI 1321K Bearing
Lihsui Bearing Trade Co, Ltd professional providing NACHI 1321K Bearing, has many years of experience, 1321K size: IDxODxB(mm) (105x225x49), the old model: 111321 bearing, while also professional agency of 1321K models of other brands of bearings, such as SKF, NSK, NTN , timken, FAG and other brands, the company has a lot of stock, would like to know the specific parameters of the 1321K Self-aligning Ball Bearings models or inquiry, please contact:
sales@spainbearing.com
Other models NACHI 1321K Bearing the same size: